Çalışan Annenin Yaşam Dengesi

Çalışan Annenin Yaşam Dengesi

Hümanist Kitap Yayıncılık'ın yeni kitabı 'Çalışan Annenin Yaşam Dengesi' raflarda yerini aldı. Çalışan annelerin yaşam dengeleri üzerine odaklanmışbir koç, eğitmen ve anne olan Şirin Yelmen Oktar tarafından kaleme alınan kitap, hayatı koşturmaca içinde geçen annelere yol gösterici nitelikte…

İki bölümden oluşan kitabın birinci bölümünde çalışan annelerin hayatı ve bu hayatı seçme nedenleri ile psikolojileri ele alınıyor. İkinci bölümde ise çalışan annenin hayalini kurduğu anne modeline yönelik farklı bakış açıları içeren hikayelere ve metotlara yer veriliyor. 

Beyaz yakalı, şehirde yaşayan, bakıcısı olan, evli çalışan annelerden yola çıkılarak hazırlanan kitapta, bu ayrım dışında kalan çalışan anneler için de bölümler yer alıyor. Kitap içinde yer alan Başucu Rehberi kısmında iseçalışan annelerin yoğun programlarıve rutinleri arasında hatırlaması gereken yedi maddelik bir liste bulunuyor ve Şirin Yelmen Oktar, bu listenin çıkış yolu arandığında kullanılabileceğini vurguluyor. 

Her annenin geçmiş tecrübeleri, iş hayatı, anneliğebakış açısı farklı olduğu için kitabımda çözüm sunmak yerine annelerin kendi yanıtlarını bulmasını sağlayan sorduğunu belirten Oktar, iş yaşam dengesini sağlamanın, sadece çalışan anne için değil, iş dünyası veülke için de büyük bir kazanım olacağının altını çiziyor.

Kitabın geliri OGAD/ Otizm Güçlü Aile Derneği'ne bağışlanacak.

D&R, kitapyurdu, n11, kitapsahaf…gibi online platformlardan kitaba ulaşabilirsiniz.

Çalışan annenin yaşam dengesine dair paylaşımları takip etmek isterseniz; @calısananneninyasamdengesi