Şirin Hakkında

Kültürel değişim ve gelişim alanlarında koçluk ve eğitmenlik yapmaktadır.

 Uludağ Üniversitesi İktisat Bölümünden mezun oldu. Özel şirketlerde insan kaynakları, eğitim, mali ve idari işler alanlarında orta ve üst düzey yöneticilikler yaptı.

 “Daha çok insanın hayatına pozitif katkı sunmak” misyonuyla meslek olarak koçluğu seçti. Kurumlarda verimliliğin, çalışanlarda ise olumluluğun yaygınlaşmasına yönelik çalışmalar düzenlemektedir.

 Koçluk eğitimini ICF (International Coach Federation) tarafından onaylanmış bir koçluk okulu olan Adler’den almıştır. PCC unvanı ile uluslararası akreditasyona sahiptir. Koçluk formasyonunu “TA (Transactional Analysis)”, “ORSC (Organisational and Relationship coaching)”, “Holistic Kuantum Koçluğu (Life Coach Academy)” ve “Conflict Management” – Cinergy Coaching” eğitimleri ile zenginleştirmiştir. Ayrıca uluslararası Kişisel Liderlik Eğitmenliği ve Conflict Management sertifikasına sahiptir.

 2011 yılından itibaren Life Coach Academy, Ayla Algan Sanat Merkezi gibi firmalarla işbirliği yaparak kurum ihtiyaçlarına yönelik değişim ve gelişim alanında hizmetler tasarlayıp, sunmaktadır. 2014 yılından itibaren Türkiye’nin ilk kurumsal koçu olarak Lc Waikiki bünyesinde üst düzey yöneticilere koçluk, ekiplere takım koçluğu, yöneticilere de koçluk eğitimi vermektedir.

Evli ve iki çocuk annesidir. Profesyonel koç olarak, çalışan annelerin yaşam dengesine odaklanmaktadır. 2012 yılından itibaren çalışan annelere yönelik seminerler vermekte, çalışan annelerin yaşam dengesi üzerine koçluk yapmaktadır. Çeşitli internet sitelerinde ve ulusal gazetelerde kişisel gelişim yazıları yayınlanmaktadır.

İş yaşam dengesini sağlamak, sadece çalışan anne için değil, iş dünyası ve ülke için de en büyük kazanım olacağına inanmaktadır. “Çalışan Annenin Yaşam Dengesi” kitabını, bu misyonunla çıkarmaktadır. ICF, EMCC (European Mentoring & Coaching Council) ve UBİMED (Uludağ Üniversitesi Mezunlar Derneği) üyesidir. 

 

Sayılarla Şirin Yelmen Oktar’ın kariyeri

 

• 2250 saat birebir yönetici koçluğu

 

• 20 grupla takım koçluğu

 

• 3780 saat liderlik, koçluk eğitimleri

 

• 250 saat mentor koçluk

 

• 15 kişiyle conflict management koçluğu